صفحه نخست » اخبار و رویدادها » برگزاری نمایشگاه ریحانه بهشتی

نمایشگاه حجاب و عفاف با نام ریحانه بهشتی با حضور فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر، رئیس دانشگاه ولی‌عصر (عج) و جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه صبح امروز در محل سالن شهدای گمنام دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان افتتاح شد.
دکتر مهدی حسنی متین معاون فرهنگی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در این مراسم اظهار داشت: هدف ما از برپایی این نمایشگاه این است که ریشه های فکری دانشجویان نسبت به موضوع حجاب تقویت شود و در کنار بحث های اعتقادی بحث نتایج بی حجابی در غرب هم نمایش داده شود.
وی افزود: برای جذابیت نمایشگاه غرفه های متعددی از جمله غرفه هایی برای فروش محصولات صنایع دستی تولید شده توسط دانشجویان که این غرفه ها به دانشجویان به صورت رایگان آموزش های مربوط به تولید صنایع دستی را می دهند و محصولات آنها را در چنین نمایشگاه هایی به فروش می رسانند که باعث ایجاد امید در دانشجویان خواهد شد.
دکتر حسنی متین با اشاره به اینکه در این نمایشگاه غرفه هایی جهت فروش لباس های پوشیده و چادر با قیمت مناسب، غرفه هایی جهت آشنایی دانشجویان با فرهنگ حجاب از قبل از اسلام تا امروزه و حجاب در ادیان مختلف، غرفه واقعیت مجازی که تصاویری از صحنه کربلا و زیارت قبر حاج قاسم با عینک های مخصوص، غرفه دومینو که توسط اعضای کانون بازی و سرگرمی دانشگاه راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: غرفه حجاب محلی اقوام ایران در نمایشگاه است که بازدیدکنندگان می توانند لباس های محلی را بپوشند و عکس هم بگیرند.
وی گفت: همچنین در این نمایشگاه غرفه مشاوره، غرفه بهداشت و زندگی سالم و غرفه های مختلفی راه اندازی شده که باید به صورت حضوری از آنها بازدید کرد.
شایان ذکر است در برگزاری این نمایشگاه به جز کانون های فرهنگی مختلف دانشجویی از دانشگاه ولی عصر(عج)، شهرداری رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه هم همکاری داشته اند.

این نمایشگاه تا تاریخ ۴ اسفندماه در مخل حسینیه شهدای گمنام دایر می باشد.