جامعه اسلامی دانشجویان

معاونت فرهنگی و اجتماعی

معرفی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

بسم الله الرحمن الرحیم

قشر فرهیخته دانشجو به دلیل جایگاه رفیع اجتماعی که دارد همواره به عنوان عنصری موثر در معادلات اجتماعی سیاسی و فرهنگی تعیین می گردد. یکی از راه های تاثیرگذاری قشر دانشجو فعالیت در تشکیلات است. در تشکیلات یاد می گیریم چگونه گذشت کنیم، رشد کنیم، مشورت کنیم و عقل جمعی را به عقل خودمان بیفزاییم، یاد میگیریم چگونه مدیریت کنیم و چگونه در مواقع بحران تصمیم بگیریم، در کار گروهی جلوی منیت ها را می گیریم و فحش می خوریم و همه اینها باعث رشد فکری و اخلاقی ماست.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان از زمستان سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و در فروردین سال 1394 به صورت رسمی افتتاح شد .

هدف از تاسیس این تشکل ایجاد پایگاهی برای فعالیت فرهنگی و سیاسی نیروهای حزب اللهی و ارزشی در دانشگاه است، "تعمیق فرهنگ و معارف اسلامی، رشد بینش سیاسی و انقلابی، تقویت روحیه ی مسئولیت پذیری و گسترش مشارکت مدنی دانشجویان در راستای پرورش نیروهای توانمند در جهت تحقق آرمانهای اسلام ناب محمدی (ص) بر اساس دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) و ولی فقیه زمان در راستای آئین و میثاق مشترک و منافع ملی و برقراری ارتباط سازنده با تشکلهای دانشگاهی در سطوح ملّی، منطقه ای و بین المللی، در چارچوب منافع نظام اسلامی از جمله این اهداف می باشد.  پایه های تشکیلاتی بر اساس تفکرات شهید بهشتی و مبانی اعتقادی برگرفته از ایدئولوژی شهید مطهری پایه ریزی شده است و ولایت پذیری و اجرای منویات رهبری در دانشگاه از همان ابتدا تا به امروز در صدر رسالت های تشکل قرار داشته است. باتوجه به اینکه خصوصیت بارز این تشکل، دانشجویی بودن آن است کلیه برنامه ها و فعالیت ها از مرحله برنامه ریزی تا اجرا همه از طریق خود دانشجویان انجام می گیرد.

بررسی تشکل های فعلی حاضر در دانشگاه ها و نگاهی اجمالی به نوع فعالیت ها، جامعه اسلامی دانشجویان را به عنوان یکی از بهترین بسترهای  فعالیت مشخص میسازد، چرا که تجربه برخی از تشکل ها به عنوان مجموعه ای که بازیچه دست احزاب سیاسی و پیاده نظام حرکت های سیاسی در شهرها جهت رسیدن به اهداف شوم سیاسی احزاب در جامعه بوده اند را می یابیم که به علت نبود اصالت فکری در پشتوانه حرکت آن ها ضمن تغییر مواضع و دیدگاه، احزاب از آن ها استفاده ابزاری نموده اند که وضعیت فعلی آن ها خود شاهدی بر این موضوع است. از این رو تشکل جامعه اسلامی دانشجویان به دلیل جهت گیری درست که با رفت و آمد انسان ها و سلایق مختلف عوض نمی شود، مورد تحسین رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

ان شاءالله که این مجموعه به عنوان بزرگترین تشکل دانشگاه ولی عصر(عج) محکم تر و استوارتر از پیش با بهره گیری از نیروهای مومن و انقلابی دانشگاه که دغدغه مند هستند به فعالیت های خود در این مسیر سخت و دشوار ادامه دهد.

ما همان نسل جوانیم که ثابت کرده ایم       در ره عشق جگردار تر از صد مردیم

هر زمان بوی خمینی به سر افتد ما را         گرد سید علی خامنه ای می گردیم

دبیر

 محمدعلی ریاحی

آیین‌نامه‌ها

اساسنامه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی‌عصر (عج)
file name : _جامعه_اسلامی_دانشجویان.pdf
file size : 455 KB
دانلود